נתינה מתוכננת

האם עצרת רגע לחשוב על הצוואה שלך?

לכול, זמן; ועת לכל-חפץ, תחת השמיים: עת ללדת ועת למות, עת לטעת ועת לעקור נטוע… עת לשמור ועת להשליך…" (מתוך: קהלת פרק ג' פסוקים א,ב,ו)

היהדות העניקה לנו תובנות וטקסים רוחניים עמוקים שילוו אותנו ברעים משמעותיים בחיינו. אבותינו ואימותינו, לאורך הדורות, השאירו לנו גם תרבות עשירה של רעיונות ומסורות כדי להנחות אותנו במפגשים עם אתגרי החיים. אתגר אחד כזה הוא מותנו הבלתי-נמנע.

אחד המנהגים היפים והמשמעותיים ביותר הוא המסורת של השארת מורשת לעתיד. למן התקופה המקראית ועד היום, יהודים הכינו מסמכים ערכיים בהם הם מתארים את תקוותיהם ותפילותיהם לעתיד יקיריהם ואנשיהם.   די להיזכר בסוף ספר בראשית והצוואה-נבואה-שירה הארוכה של יעקב לשני עשר צאצאיו. כיום, הבטחות וערכים מבוטאים בדרך כלל בדרך בה אנו מחלקים את הנכסים שלנו.

כדי להיות בטוחים שהדבר יתרחש באופן בו היינו אנו רוצים, הכנת צוואה עם רשימת קביעות לירושה היא חיונית. השארת המשימה לממשלת ישראל, משמעה לוותר על ההזדמנות שלנו להבטיח כי מה שחשוב לנו ומה שמבטא את ערכי חיינו יבוא לידי ביטוי בחלוקת הרכוש שלנו.

מעל לכל, הרצון שלנו הוא המגדיר את מורשתנו. אם בנוסף לאנשים האהובים עלינו, נבחר לזכור גם את הקהילה שלנו, על ידי התחייבות לחיים היהודיים ולעתידם של האנשים שלנו, הצוואה שלנו תשמש דוגמא ומודל לאחרים.

השארת תרומה בצוואה לקמץ היא חשיבה על עתיד הקהילה שאנו רוצים שתמשיך להיות פעילה ומשמעותית גם בעתיד הרחוק.

מתנה זו תקשר את שמנו לעתיד הקהילה שלנו –  קהילה הנושאת את דגל הפלורליזם, הצדק החברתי והשלום כערכים אותם אנו רוצים להעביר לילדינו ולקהילה הגדולה יותר בה אנו חיים.

השאירו לא רק זיכרונות. השאירו תרומה בצוואתכם וקישרו את שמכם לעתיד הרוח היהודית.

קמץ היא כתובת אחת שאני מקווה שתהיה בולטת ברשימת המוטבים שלכם.

המעוניינים להתייעץ לגבי האפשרויות הרבות לנתינה מתוכננת, בין אם מדובר בירושה חד פעמית בצוואה, או בירושה משמעותית להקמת קרן בהתחייבויות שנתיות על שמכם, אשמח לעזור ולהנחות.

ניתן לשלוח לי הודעה בדוא"ל: rav@kamatz.org  או להתקשר אלי בטלפון 02-5700361

בכבוד רב,
הרב אלונה ניר קרן

סגירת תפריט